فراخوان

نخستین جشنواره دیوارنگاری

شهرستان رفسنجان

معاونت هنری شهرداری رفسنجان در نظر دارد نخستین جشنواره دیوارنگاری را به منظور رقابت بین هنرمندان منتخب و ارتقاء سطح فرهنگ و نگاه عامه در شهرستان و با هدف ایجاد زیبایی، طراوت و نشاط بصری در معابر سطح شهر و انتقال مفاهیم ارزشی از طریق هنر نقاشی و خوشنویسی و توجه به خلق آثار نقاشی با رویکرد ارزش‌های انسانی و فرهنگ ملی برگزار نماید.

شرایط شرکت در جشنواره :

۱- طراحی و ایده برداری هنرمند باید بر اساس اصول تجسمی و با در نظر گرفتن فرم فضا و نحوه ارتباط مخاطبان با دیوار باشد.

2- تکنیک اثر و مصالح و مواد اجرایی بایستی مشخص و مناسب با ویژگی‌های آن باشد.

3- طرح‌های ارائه شده بایستی غیر تکراری و دارای استاندارد خوشنویسی طراحی و نقاشی باشد.

4- مکان اجرای آثار، دیوارهای منتخب سطح شهر می‌باشند که با صلاحدید هیات اجرایی به هنرمندان معرفی می‌گردد (متراژ اثر حدود 30 متر مربع (3x10) است که به نسبت طرح و ابعاد دیوار در این محدوده قابل تغییر است).

5- هنرمند بایستی نمونه آثار پیشنهادی خود برای اجرا را در قالب فایل jpg (حداقل یک طرح و حداکثر شش طرح یا یک نسخه چاپ شده از هر طرح) با کیفیت مناسب جهت بررسی و کارشناسی و انتخاب به دبیرخانه جشنواره ارسال نماید .

6- هنرمندان در حوزه های مختلف نقاشی - طراحی - گرافیک و خوشنویسی به صورت انفرادی و گروهی می‌توانند نسبت به ارائه طرح‌های خود جهت ارزیابی اقدام نمایند.

7- هنرمندان خوشنویس بایستی نمونه آثار خود را در صورت امکان با توجه به اشعار و متن‌های ارائه شده به همراه رزومه فعالیت‌های قبلی خود روی دیوار یا پارچه به صورت فایل jpg (سایز A3 و رزولوشن حداکثر 300) ارائه دهند.

8- هنرمندان نقاشی و گرافیک بایستی با توجه به موضوع داده شده طرح‌های خود را ارائه دهند؛ دوری از سطحی نگری و ارائه ایده های خلاقانه تصویری از آیتم‌های قابل توجه است.

9- جذب مخاطب بالا و قابلیت اجرا در سطح شهر در قالب نقاشی دیواری و تنوع و استفاده از رنگ‌های مناسب و ایده‌های جدید و نگاه تخصصی به همراه ایجاد نشاط عمومی در شهر از دیگر ویژگی‌های لازم برای طرح‌های ارائه شده است.

مهم : استفاده ی مناسب از چالش‌های موجود در دیوار‌های مورد نظر از پارامتر‌های مورد توجه هیات داوران است.

مهم: علاوه بر داوری آثار توسط هنرمندان شاخص و فرهیخته، آرای مردمی نیز در این رقابت حایز اهمیت است که نحوه انجام آن اطلاع رسانی خواهد شد.

قابل توجه شرکت کنندگان :

-اسکان و پذیرایی و ایاب و ذهاب به عهده گروه متقاضی می‌باشد.

-هزینه تهیه مواد و مصالح اجرایی به نسبت میزان مصرف رنگ تا سقف معین پرداخت می شود.

تقویم جشنواره :

تکمیل فرم ثبت نام و ارائه نمونه اثر تا 20 فروردین ماه 1402

زمان اجرای طرح از 15 تا 29 اردیبهشت ماه 1402

برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام و ارسال مدارک به نشانی news.rafsanjan.irمراجعه کنید.

نشانی دبیرخانه جشنواره :

خیابان 15 خرداد - فرهنگسرای جوان شهرداری رفسنجان

شماره تماس : 09103926738

جوایز جشنواره :

گروه اول : 15 میلیون تومان

گروه دوم : 10 میلیون تومان

گروه سوم : 5 میلیون تومان